Ricoh prezentuje SP C340DN i SP C342DNData: 2016-07-27


 Ricoh rozszerza ofertę kolorowych drukarek laserowych A4. Nowe modele SP C340DN oraz SP C342DN to urządzenia, które idealnie sprawdzą się w środowisku biurowym. Pierwsza z nich skierowana jest do Klientów, którym zależy na niskim koszcie zakupu samego urządzenia. Kolejna, pozwala na oszczędność długoterminową, związaną z eksploatacją. Urządzenia drukują z prędkością 25 stron na minutę na papierach o gramaturze od 60 do 220 g/m?. Obsługują szeroki zakres obsługiwanych nośników, w tym druk banerów. 

Ricoh SP C340DN wyposażono w szybki procesor, który w znacznym stopniu zwiększa przepływ drukowanych dokumentów. Innowacje, takie jak Wi-Fi Direct umożliwiają drukowanie z urządzeń mobilnych bez konieczności łączenia się z siecią. Duża pojemność kasety papieru, różnorodne opcje oraz łączność z siecią sprawiają, że drukarka ta spełnia wszystkie potrzeby związane z drukiem.  

Funkcjonalność drugiego modelu, Ricoh SP C342DN, została rozszerzona o intuicyjny, 4,3-calowy panel dotykowy, który zbliżony jest do paneli instalowanych w urządzeniach wielofunkcyjnych Ricoh, a dodatkowo pozwala na integrację drukarki z systemami sieciowymi. Urządzenie wyposażono w procesor Intel pozwalający na szybki i sprawny wydruk dokumentów również z urządzeń mobilnych.